Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego to sposób na naturalną regenerację i rewitalizację skóry twarzy, szyi, dłoni, dekoltu i dłoni polegający na wstrzykiwaniu pacjentkom ich własnej krwi, co umożliwia wypełnienie zmarszczek, a jednocześnie nie grozi nienaturalnym efektem, jakim odznaczały się zabiegi z użyciem botoksu. Odmładzanie i rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym jest polecane osobom, których skóra wyraźnie potrzebuje regeneracji oraz odbudowy, a także wszystkim pacjentom uczulonym na jakiekolwiek składniki preparatów używanych do wypełniania zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe, które zostaje pobrane od pacjenta, jest bowiem biologicznie obojętne i nie powoduje żadnej reakcji alergicznej.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem do rewitalizacji skóry twarzy, dłoni, dekoltu, szyi i innych części ciała, w których szybciej widoczne są procesy starzenia. Pozyskiwane z krwi pacjentów, zawiera wyjątkowo dużo peptydów, które przyczyniają się do odnowy biologicznej skóry pobudzając inne komórki do wzrostu.

Jak przeprowadzany jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

W trakcie zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego, lekarz pobiera od pacjentki próbkę jej krwi, około 8 ml, która zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu z jałowym i amorficznymżelem oddzielającym czerwone krwinki i osocze bogatopłytkowe. Następnie dodawane są do niego specjalne odczynniki, jak chlorek wapnia lub trombina, dzięki którym komórki zaczynają intensywną produkcję cytokin – białek, które stymulują wzrost komórek skóry. Gotowy preparat podawany jest pacjentce metodami stosowanymi w mezoterapii lub w wolumetrii.

Jakie są efekty przeprowadzenia zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego?

W efekcie przeprowadzenia zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego komórki macierzyste są stymulowane do namnażania, tworzą się nowe naczynia krwionośne, afibroblasty zaczynają wytwarzać nowy kolagen, dzięki czemu skóra staje się w widoczny sposób lepiej napięta, nawilżona i odmłodzona. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około dwóch-trzech tygodniach i utrzymują się przez około sześć miesięcy, w trakcie których nie trzeba wykonywać żadnych innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wykonywania zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie. Korzystna cena i wysoki profesjonalizm w Panek Clinic (Warszawa) powodują, że zabiegi wykonywane w naszej klinice będą dla Państwa wyjątkową przyjemnością!