Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym stało się w ostatnich latach niesamowicie popularne także w naszym kraju. Coraz więcej kobiet i mężczyzn daje się skusić na ten nowatorski zabieg, który w Internecie stał się już wyjątkowo osławiony jako sposób na wiele problemów skórnych. Wbrew pozorom, zabieg z osoczem bogatopłytkowym nie jest nieprzyjemny, a efekty jego wykonania potrafią naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Oczywiście kluczem do sukcesu jest wykonania tego zabiegu u renomowanych specjalistów, których w Warszawie można znaleźć w Klinice Medycyny Estetycznej PANEK CLINIC.

Osocze bogatopłytkowe – zwane inaczej PRP – pozyskiwane jest w przypadku każdego pacjenta z jego własnej krwi, a mianowicie dokładnie rzecz biorąc z krwi wydzielane jest osocze. Znajduje się w nim przede wszystkim bogactwo trombocytów, które wywierają niesamowicie pozytywny wpływ na skórę. Pod ich wpływem ma miejsce dogłębna regeneracja skóry, która zaczyna wydzielać czynniki wzrostu. Pod ich wpływem tworzą się nowe komórki naskórka, które przyczyniają się do odbudowania ich bariery. Kolejnym efektem ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym jest naturalna rewitalizacja skóry, która polega na stymulacji fibroblastów do produkowania nowego kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu wyraźnemu spłyceniu ulegają nawet głębokie zmarszczki czy też bruzdy. Oprócz po zabiegu z użyciem PRP poprawia się mikrokrążenie skórne, a ponadto dochodzi do usprawnienia syntezy DNA.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – jakie daje efekty?

Rekomendowane jest wprowadzenie do pielęgnacji epidermy zabiegów z osoczem bogatopłytkowym nie tylko w przypadku cery dojrzałem, ze zmarszczkami czy też innymi oznakami starzenia. Fenomenalne rezultaty można uzyskać stosując te zabiegi po intensywnych kuracjach dermatologicznych, na przykład po mezoterapii mikroigłowej. Oprócz tego warto rozważyć ostrzykiwania PRP po wszelkiego rodzaju zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, kiedy to skóra potrzebuje znacznie większej troski i uwagi. Jeśli chodzi o zabiegi na ciało, to warto ostrzyknąć osoczem uporczywe rozstępy czy też blizny, które z pewnością po jednym lub kilku zabiegach znacząco się spłycą i staną się mnie widoczne.

Na terenie miasta Warszawa oraz w jego okolicy zdecydowanie warto skorzystać z oferty z zakresu zabiegów z osoczem bogatopłytkowym w Klinice Medycyny Estetyczny PANEK CLINIC. Tylko ta Klinika cieszy się bowiem tak ogromnym zaufaniem Pacjentów, którzy chętnie wracają na kolejne, dająca wymierne rezultaty zabiegi. Oprócz tego uwagę zwraca cennik naszej placówki, który dostosowany jest do każdej zasobności portfela.