Czy jest prosta i skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego tłuszczu na udach? Na szczęście tak. To lipoliza iniekcyjna. Warto ją zastosować, gdy mimo diety i ćwiczeń fizycznych nie udaje się odchudzić i wyrzeźbić ud. Dzięki lipolizie iniekcyjnej usuwanie tkanki tłuszczowej jest trwałe i skuteczne.

To jedna z najnowszych metod stosowanych w medycynie estetycznej mająca na celu usunięcie niepożądanej tkanki tłuszczowej. Nie wymaga ona interwencji chirurgicznej oraz specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Lipoliza iniekcyjna ud polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, który rozpuszcza błony komórek tłuszczowych w efekcie czego dochodzi do rozpadu trójglicerydów, przetransportowania ich do wątroby, gdzie ulegają rozpadowi. Lipoliza jest zabiegiem bezpiecznym. Po jej wykonaniu pojawia się zazwyczaj lekki obrzęk i zaczerwienienie, ponieważ dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego. Reakcja taka trwa zazwyczaj kilka dni po zabiegu.

Jak usunąć tkankę tłuszczową z ud?

Lipoliza iniekcyjna jest świetnym sposobem na modelowanie i wyszczuplenie ud, zarówno po wewnętrznej stronie, jak i na zewnętrznych partiach. Wymaga to od 2 do 8 zabiegów powtarzanych co 3-6 tygodni. Ostateczne efekty zabiegu są spektakularne, bo zmniejszają obwód ud nawet o 5 centymetrów. Kolejną zaletą lipolizy iniekcyjnej ud jest pozbycie się problemu z cellulitem, ponieważ po zabiegu skóra staje się gładka i sprężysta.

Lipoliza iniekcyjna to dobra alternatywa dla inwazyjnych zabiegów usuwania tkanki tłuszczowej, które wymagają interwencji chirurgicznej. W przypadku tej metody nie ma takiej konieczności, nie wymaga również hospitalizacji ani długiej rekonwalescencji.. Trzeba jednak pamiętać, że powinna zostać przeprowadzona przez lekarza. Warszawa oferuje wiele miejsc, gdzie można wykonaćlipolizę iniekcyjną. Warto postawić jednak na renomowaną klinikę, gdzie mamy 100% pewności, że zostanie przeprowadzona w sposób fachowy. Lipoliza iniekcyjna to metoda stosunkowo niedroga. Cena zabiegu w naszej klinice w Warszawie dostępna jest w cenniku na stronie.