Kształtna i jędrna pupa to marzenie wielu. Niestety nie zawsze udaje się osiągnąć ten efekt wykonując ćwiczenia lub będąc na diecie. Czy jest zatem redukcja tkanki tłuszczowej z pośladków jest możliwa? Na szczęście tak. Pomoże w tym lipoliza iniekcyjna pośladków.

Lipoliza iniekcyjna to najnowsza metoda medycyny estetycznej służąca do usuwania niepożądanej tkanki tłuszczowej. W przeciwieństwie do innych zabiegów nie wymaga interwencji chirurgicznej.

Lipoliza pośladków polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu pod skórę. Jego zadaniem jest wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, w efekcie którego pękają błony komórek tłuszczowych, co z kolei powoduje rozpad trójglicerydów, które wraz z krwioobiegiem i układem limfatycznym trafiają do wątroby, skąd są usuwane. Aby przyspieszyć ten proces warto zastosować masaż limfatyczny, dzięki czemu usuwanie tłuszczu z organizmu będzie szybsze. Zabieg nie wymaga wcześniejszych przygotowań ze strony pacjenta, zaś po lipolizie objawy są miejscowe i polegają na obrzęku oraz zaczerwienieniu skóry w miejscu, gdzie była zastosowana. Znikają one w przeciągu tygodnia.

Efekty lipolizy iniekcyjnej

Efekty zabiegu to wymodelowanie i wyszczuplenie pośladków, ale także wygładzenie i napięcie skóry, czyli pozbycie się cellulitu. Aby to osiągnąć lipolizę iniekcyjną, w zależności od stopnia otłuszczenia, trzeba wykonać 2-5 razy w odstępie kilku tygodni. Metoda ta jest wskazana u osób szczupłych lub z niewielką nadwagą.

Dodatkową zaletą jest cena zabiegu. Lipoliza iniekcyjna pośladków nie jest droga i można sobie na nią pozwolić znacznie łatwiej niż na inne metody usuwania tkanki tłuszczowej. W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie cena zaczyna się już od 500 zł. Cennik jest dostępny na naszej stronie.

Ponieważ lipoliza jest dosyć prostym zabiegiem, a przy tym powszechnie dostępnym. W takim mieście, jak Warszawa, można znaleźć wiele klinik, gabinetów i salonów kosmetycznych, które ją oferują ją. Jednak powinna być ona wykonywana przez lekarza w renomowanej klinice, takiej jak Panek Clinic.