Idealny podbródek to marzenie wiele kobiet. Zwłaszcza jednak panie zmagające się z nadmiarem kilogramów mają niekiedy problem z tworzeniem się tzw. drugiego podbródka. Niestety, umiejscowienie nadmiaru tłuszczu właśnie pod brodą znacząco utrudnia jego pozbycie się poprzez ćwiczenia czy też niskokaloryczną dietę. Również takie czynniki jak nieprawidłowa postawa ciała, garbienie się czy też spanie na zbyt wysoko umiejscowionej poduszce przyczyniają się do powstawania otłuszczeń podbródka. Na szczęście istnieje sposób na walkę z drugim podbródkiem, który daje naprawdę fenomenalne efekty – jest to lipoliza iniekcyjna. W Warszawie w pełni profesjonalnie wykonać ją można właśnie w Klinice Medycyny Estetycznej PANEK CLINIC.

Co sprawia, że lipoliza iniekcyjna naprawdę szybko i skutecznie likwiduje podwójny podbródek? I na czym w zasadzie polega ten zabieg? Przede wszystkim lipoliza iniekcyjna to szybki zabieg, któremu poddać się może niemal każdy. Podczas zabiegu za pomocą wyjątkowo cienkiej igły – co pozwala zminimalizować odczucia bólowe – wprowadzany jest w miejsce nagromadzenia tkanki tłuszczowej preparatu na bazie fosfatydylocholiny. Substancja ta występuje naturalnie w ludzkim organizmie i posiada zdolność rozbijania komórek lipidowych. Są one następnie rozkładane przez wątrobę do postaci trójglicerydów, po czym ulegają wydaleniu z organizmu. Przez kilka dni po zabiegu warto pić duże ilości wody, a wspomóc wydalanie trójglicerydów z organizmu i odciążyć wątrobę.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki lipolizie iniekcyjnej?

Lipoliza podbródka daje fenomenalne rezultaty, porównywalne z metodami operacyjnymi, a w odróżnieniu od liposukcji nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Jednocześnie jest to zabieg znacznie tańczy aniżeli operacyjne usunięcie tkanki tłuszczowej z obszaru pod brodą. Już po dwóch czy też trzech zabiegach można zauważyć wyraźne efekty – podbródek jest wysmuklone, a linia żuchwy mocniej zarysowana. Najbardziej zalecane jest powtarzanie zabiegów w kilkutygodniowych odstępach, choć może również okazać się, że zadowalające efekty da już jedno podanie preparatu na bazie fosfatydylocholiny. Lipoliza podbródka dedykowana jest osobom o prawidłowej wadze lub też z lekką nadwagą i niestety nie sprawdzi się u pań i panów ze znaczą nadwagą czy wręcz otyłością.

Na terenie miasta Warszawa i okolic zdecydowanie rekomendujemy skorzystanie z zabiegu lipolizy podbródka właśnie w Klinice Medycyny Estetycznej PANEK CLINIC. Naszą Klinikę wyróżnia ponadprzeciętny profesjonalizm, a sam zabieg cechuje atrakcyjna cena.