Wśród różnorodnych zabiegów medycyny estetycznej, jakie oferują specjalistyczne ośrodki i kliniki w całym kraju, coraz większą popularnością cieszą się zabiegi przy użyciu autologicznych preparatów osocza bogatopłytkowego. Środek ten otrzymuje się z krwi pobranej od pacjenta poddawanego tego rodzaju terapii. Świeżo pobraną krew odwirowuje się, by w wyniku tego procesu wyizolować osocze, które bogate jest w aktywne trombocyty. Mają one niezwykle korzystny wpływ na komórki skóry poddawane ich działaniu. Miedzy innymi przyspieszają ich regenerację, stymulują ich namnażanie, wzmagają syntezę macierzy międzykomórkowej, jak również pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem skutecznym, a zarazem w pełni bezpiecznym, polecanym nawet osobom dotkniętym różnego typu alergiom. W Warszawie, mieście w którym mieści się nasza klinika, tego rodzaju zabiegi mają szerokie zastosowanie i są coraz powszechniej wykonywane.

Jest wiele wskazań do przeprowadzenia zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego. Stosuje się je między innymi w celu uzyskania widocznej poprawy wyglądu skóry, likwidacji zmarszczek, blizn oraz innych problemów skórnych. Z równie dobrymi efektami wykorzystuje się tą wyjątkowo skuteczną metodę do regeneracji włosów zniszczonych, nadmiernie wypadających, jak również w celu leczenia łysienia typu męskiego. Taka kuracja na zniszczone i pozbawione blasku włosy daje bardzo dobre efekty i jest niezwykle skuteczna.

Kiedy włosy tracą blask, wyraźnie się przerzedzają, są suche i łamliwe, a dotąd stosowane metody nie przynoszą oczekiwanych skutków, koniecznie należy zacząć działać. Zatem jak uratować bardzo zniszczone włosy? Nie jest to łatwe zadanie, ale nie niemożliwe. Nowoczesne zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe mają wyjątkowo korzystny wpływ na włosy oraz owłosioną skórę głowy. Już po pierwszych zabiegach widać znaczącą poprawę w ich wyglądzie. Kondycja staje się znacznie lepsza, czupryna bardziej gęsta, a włosy odzyskują utracony blask i sprężystość. Jeśli nadal nie wiesz jak zregenerować suche i zniszczone włosy, rada jest jedna, koniecznie odwiedź naszą klinikę medycyny estetycznej, w której twoja fryzura błyskawicznie odzyska nienaganny wygląd. Warszawa, miasto w którym znajduje się nasza placówka, specjalizuje się w zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Rozsądna cena zabiegu, a przede wszystkim wysoka skuteczność i bezpieczeństwo to zalety, jakie niewątpliwie zachęcają do odwiedzenia naszej kliniki i poddania się nowoczesnym zabiegom z wykorzystaniem PRP.